Повернутися на головну
Русский  Українська   
Відео                         Безпека                      Здоров'я                     Контакти
 

Велофляга


Спершу давайте розберемося, а для чого, власне, потрібна велофляга? Адже в утримувач для фляги можна з успіхом покласти літрову пластикову пляшку, як це роблять багато починаючих велосипедистів, і їздити з нею.

Велофляги

Чому саме велофляга?

Річ у тому, що велофляга має дві важливі переваги перед пляшкою.

По-перше, велофляга дозволяє пити воду, використовуючи для цього усього лише одну руку, оскільки ковпачок фляжки легко відкривається зубами. А для того, щоб відгвинтити кришечку пляшки, потрібно дві руки і уся увага велосипедиста.

По-друге, навіть найдешевша фляжка набагато жорсткіше фіксується в утримувачі, ніж пляшка. А це дуже важливо. Бувають випадки, коли на спусках або на пересіченій місцевості пластикова пляшка випадає з утримувача і потрапляє під колеса інших велосипедистів. Наслідком цього, у кращому разі, буде переляк, а в гіршому - жорстоке падіння.

Тепер що стосується місткості велофляги. У магазинах продаються фляжки місткістю 0,5 л., 0,6 л., 0,75 і літрові. Яку ж вибрати?

Тут допоможе тільки ваш власний досвід. Але, для орієнтування ми наведемо декілька цифр. У спекотний літній день на дистанцію 40-50 кілометрів цілком вистачить фляги місткістю 0,75 літра. Якщо плануєте їздити далі, то купуйте літрову флягу. Що стосується півлітрової, то на наш погляд - вона взагалі непотрібна.

Фляги для велосипеда зазвичай виготовляються з харчового пластику або алюмінію. Останні ще називаються термофляги, оскільки непогано зберігають прохолоду води. Хоча, останнім часом, з'явилися і пластикові термофляги з керамічним теплоізоляційним шаром.

Орієнтовна ціна на велофляги коливається в проміжку між півтора і тридцятьма доларами США.

Догляд за флягою

Якщо ви возите у своїй фляжці тільки чисту воду, то увесь догляд за нею зводиться до регулярного обполіскування. Але, якщо у вашій фляжці буває і компот, і бульйон, і кока-кола, то тут потрібне систематичне миття йоршиком з яким-небудь миючим засобом для посуду.

Особливу увагу приділяйте ковпачку фляги. На нім зазвичай збирається пісок і дорожній пил, які, в'їдаючись у пластик, утрудняють відкриття ковпачка, аж до повного його заклинювання. Гарненько мийте ковпачок хотя б двічі за сезон.

P.S. Вода, в більшості нових фляжок, віддає запахом пластмаси. Якщо для вас це критичний момент, то знайте, що цього недоліку позбавлені велофляги з алюмінію і дорогі пластикові фляги іменитих виробників.

У продовження теми: рекомендуємо до прочитання нашу статтю «Питна система (гідратор)».