Повернутися на головну
Русский  Українська   
Відео                         Безпека                      Здоров'я                     Контакти
 

Велосипед та алкоголь


Вам знайоме поняття «алкобайкер»? Ні? Тоді ми вам розповімо хто це.

Велосипед та алкоголь - несумісні!

Алкобайкерами називають людей, які систематично їздять на велосипеді в нетверезому стані. Причому, маршрут більшості з них - типовий: «від однієї наливайки з пивом, до іншої». Досвідчені алкобайкери можуть збиратися в зграї і, з настанням весни, виїжджати на природу, де знову-таки - п'ють.

Ставлення до алкобайкерів серед тверезомислячих велосипедистів таке ж, як і ставлення суспільства до «тихих» п'яничок - гидливо-поблажливе. А між тим, алкобайкер далеко не такий нешкідливий, як здається. Він може спровокувати ДТП на дорозі, збити дитину в парку і, врешті-решт, він може покалічитися сам.

Ця стаття не потрібна просунутим велосипедистам, вони давно зрозуміли, що велосипед та алкоголь - поняття несумісні. Вона також не потрібна вже сформованим алкобайкерам, так як їм плювати не тільки на оточуючих, але й на самих себе. Нам хотілося б адресувати її тим, хто тільки нещодавно сів на велосипед. Хто знає, можливо, інформація, викладена нижче, допоможе зберегти комусь здоров'я або навіть життя.

Отже, які проблеми очікують людину, яка сіла на велосипед після вживання алкоголю:

Погіршення координації рухів і зниження швидкості реакції

На дорозі нормальна координація рухів і хороша реакція - умови виживання. Один невірний рух або несвоєчасний маневр легко можуть перетворити живого красивого велосипедиста в пацієнта травматології або в новосела на кладовищі. Незавидна перспектива, чи не так?

Науковий факт: на наступний день після застілля швидкість реакції у «клієнта» все ще знижена на 50-70%.

Зневоднення організму

Як відомо, людський організм на 70-80% складається з води. Вода забезпечує нормальне протікання метаболічних процесів у всіх органах і тканинах: вона сприяє доставці поживних речовин в клітини, швидкому виведенню залишкових продуктів обміну і поповненню енергетичних запасів клітин.

Велосипедист, який інтенсивно катається і так втрачає багато вологи, а алкоголь ще більше посилює зневоднення. У нашому випадку основний удар наноситься по серцю спортсмена: кров згущається і серце змушене працювати з перевантаженням, що до сорока років цілком може призвести до розвитку хронічної серцевої недостатності.

Дорослий алкобайкер

Науковий факт: серед чоловіків, що систематично вживають алкоголь, серцево-судинні захворювання зустрічаються в 22 рази частіше, ніж у непитущих людей.

Неадекватна поведінка

Тут все просто: велосипедист напідпитку втрачає здатність критично оцінювати дорожню обстановку і приймати правильні рішення. Він виляє по дорозі, вважаючи себе вправі займати цілу смугу, він забуває про правило «трьох Д» (Дай Дурневі Дорогу), він може спробувати наздогнати по другій смузі жвавої автомагістралі маршрутку, яка його підрізала. Коротше, він сильно ускладнює життя собі і оточуючим.

На велофорумах багато хто з організаторів масових покатушок однією з умов участі в заході вказують вимогу - «Без алкоголю». Це ж так не спроста. Люди, в свої два вихідних, хочуть спокійно відпочити, а не терпіти витівки п'яних неадекватів або, що ще гірше, везти в лікарню «героя», який покалічився через свою необачність. Проблеми нікому не потрібні.

Так що хлопці, будьте людьми, а не «алкобайкерами». Поважайте себе та інших. Живіть тверезо!